EGZERSİZ: KİLO VERMENİN ANAHTARI - Faydalı Bilgiler - GYM COMPLEX / 920 0 180
blog1

EGZERSİZ: KİLO VERMENİN ANAHTARI

Yaşımız ilerledikçe,  kalça ve karın kısmındaki yağlar ile bir savaşa gireriz. Aynı zamanda yaşımız ilerledikçe kilo vermemiz de zorlaşır.

Bir çoğumuz değişik diyetler uygularız ve kilolarımızdan kısa süreliğine uzaklaşırız. Fakat hiç süphesiz bu kiloların daha sonra fazlasıyla geri alındığı görülmüştür.

Unutmamak gerekir ki!  Diet tek başına bize yardım edemez. Kilo verebilmek,sağlıklı ve  ideal  kilomuzu koruyabilmek için egzersiz yapmalıyız ve düzenli beslenmeliyiz.

Diet yaptığımız zaman hem yağ hem de kas kaybederiz. Kaslardaki kayıp metabolizmanın yavaşlamasına ve metabolizmanın çok kalori yakmamasına neden olur. 20 yaşından sonra metabolizma yavaşlamaya başlar. Bunun bir sebebi de hareketsiz bir yaşam tarzı nedeniyle kas kütlesinin azalması ve vücudun yağlanmasıdır.

Boş zamanlarımızı televizyon karşısında geçirmek yerine  kendi vücudumuzla ilgilenerek geçirebiliriz. Aşırı kilo; yüksek tansiyon, bir çok kanser türü ve stresin en belirgin kaynağıdır.

 Fakat size iyi haberim var.

Kilo vermenin anahtarını size sunuyorum: egzersiz

Eğer kilo vermek istiyorsanız kalori harcamalısınız. Tükettiğimizden çok kalori harcamalıyız bu da düzenli egzersiz yaparak ve düzenli beslenerek olur(zor diyetler ile değil)

 
     © 2016 Aklı Şahane